Menu Close

Fortepijono meistriškumo pamokos „Melodinė raiška: intonavimo aspektai“

   Lapkričio 22 dieną Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje svečiavosi pianistas, pedagogas Rimantas Vingras.
   Rimantas Vingras baigė Nacionalinę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą Vilniuje, o 1996 m. – Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatorijoje fortepijono atlikimo meną. Savo studijas Rimantas Vingras tęsė JAV, kur įgijo magistro ir daktaro laipsnį Sinsinačio universitete.
   Pianistas yra pasirodęs Rusijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Vokietijos, Šveicarijos ir JAV scenose. Kaip solistas jis koncertavo kartu su „London Mozart Players“, taip pat dažnai akompanuoja kitiems atlikėjams, atlieka kamerinės muzikos rečitalius. Kartu muzikavo su violončelininku David Low, smuikininke Edita Orlinyte, sopranu Audrey Luna ir akordeonistu Martynu Levickiu.
   Rimantas Vingras įvairiose šalyse nuo Japonijos iki JAV atlieka lietuvių kompozitorių kūrinius, skaito paskaitas apie Lietuvos kūrėjus įvairiuose akademiniuose forumuose, organizuoja Lietuvos muzikai ir kultūrai skirtus renginius, Londone įsteigė Baltijos muzikos draugiją ir yra jos pirmininkas. Rimantas Vingras neapsiriboja vien muzikine veikla – jis yra Londono „Santaros-Šviesos“ klubo įkūrėjas. Šis klubas šiuo metu yra surengęs virš trisdešimt renginių. Kai kurie iš jų – Ch. Sugiharos koncertas-minėjimas 2014 m. bei Kembridžo–Londono simpoziumas 2013 m. – susilaukė išskirtinio dėmesio. Jis taip pat yra Baltijos muzikos festivalio Londone ir Šiaulių fortepijonų duetų festivalio meno vadovas.
   Mūsų, Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje, pianistas vedė fortepijono meistriškumo pamokas ,,Melodinė raiška: Intonavimo aspektai“. Meistriškumo pamokų metu, pianistas Rimantas Vingras savo pedagoginėmis įžvalgomis ir patirtimi dalijosi su Menų mokyklos pedagogais. Jis dirbo ir pagyrimų už profesionalų darbą negailėjo mokytojai Irenai Leskauskienei ir jos meistriškumo pamokoms paruoštiems jauniesiems atlikėjams: Augustui Pociui, Paulinai Keilin Razminaitei, Neimantei Mammadovai, Aistei Jasulaitytei, Viktorijai Jankauskaitei ir Erikai Vasiliauskaitei.
Skip to content